Kúpiť lístok

Zatvoriť dialóg

Panelové diskusie

Kto ti objasní situáciu lepšie ako lídri v danej oblasti? Vypočuj si rôzne pohľady na neľahké témy a zisti ako premýšľajú vedúce osobnosti firiem.

4 témy, 4 rečníci

4 témy

4 rečníci

Vízia hlavného mesta východu

Rečníci:

Ing. Marián Pavlík, Ph.D

Manager of Innovation, Škoda Auto

Gabriel Galgoci

Director Client Network Operations Management & Slovakia Country General Manager, AT&T

Pavol Miroššay

Director of Košice IT Valley

Mestá a urbánne oblasti majú často, tak ako ľudia, svoj jedinečný charakter. Je iný v malom alpskom mestečku, iný v “startupovom centre” Silicon Valley či v priemyselnom Detroite. Od toho sa potom odvíjajú aj možnosti ľudí, ktorí tam žijú. Košice alebo hlavné mesto východu nie je len lákadlom pre turistov svojou spievajúcou fontánou či Dómom Sv. Alžbety. Má obrovský potenciál aj na poli biznisu a technológii a experti si posvietia na to, kam smeruje, a v ktorých sférach nájdu ľudia najväčšie uplatnenie. Aký je charakter Košíc? Ako sa toto mesto chystá profilovať do budúcna? Ktoré odvetvia ho budú utvárať a pretvárať? Čo sú jeho najsilnejšie stránky a čo naopak brzdí jeho rozvoj?

Diskusiu povedie:

Big Data – dobrý sluha alebo zlý pán

Rečníci:

Ing. Juraj Sabol

VSE Holding

Často si ani neuvedomujeme, že pri našich každodenných činnostiach zanechávame všade “informačné omrvinky” - nenápadné stopy o tom, kade sme chodili, čo sme kupovali, aké informácie sme hľadali, s kým sme komunikovali. Prichádzame do doby, kedy toto ohromné množstvo informácií vieme úspešne využiť vo vlastný prospech aj v prospech spoločnosti a ľudstva. Na druhej strane je tu otázka, kto má právo tieto informácie o nás vlastniť a akým spôsobom s nimi môže nakladať. Aká bude budúcnosť fenoménu Big Data? Čaká nás Orwelovská distópia, kde budeme sledovaní na každom kroku a informácie budú použité na to, aby nás ovládali? Alebo budeme pánmi nad svojimi dátami my a použijeme ich k svojmu prospechu?

Diskusiu povedie:

Marek Lavčák

Zdieľaná ekonomika, alebo čo všetko je dnes na predaj?

Rečníci:

Ing. Jana Palková

členka predstavenstva VSD, a.s

Ľudia medzi sebou zdieľajú veci, zážitky, čokoľvek už od nepamäti. Vždy sme si navzájom poskytovali ubytovanie, spoločnú cestu autom, zdieľame jedlo, prácu, nástroje či priestory. Nič z toho nie je nové ani revolučné. Čo však nové v zdieľanej ekonomike je, že poskytujeme tieto služby za peniaze známym či cudzím ľuďom. Stačí len ponuky zavesiť na internet a čakať na dopyt. Čo teda je a čo nie je súčasťou zdieľanej ekonomiky? Aké sú limity a úskalia zdieľanej ekonomiky? Aj to sa dozvieš od expertov na panelovej diskusii.

Diskusiu povedie:

Peter Džupka

Generujú Košice startupy?

Rečníci:

Mária Franková

Hipstesaurus Rex Apps

Daniel Šlosár

Chargebrella

Lukáš Kakalejčík

Room Assistant

Miroslav Ivaničko

Local Host

Známou mantrou startupovej komunity je “location, location, location”. Mnohí startupisti snívajú o tom, že prerazia v Silicon Valley. Začínať v malom meste však môže mať tiež svoje výhody. Biznis v začiatkoch môžu zabiť vysoké prevádzkové náklady, veľká konkurencia, nutnosť zaplatiť najschopnejších ľudí. Menšie mesto ponúka tiež dobre previazanú komunitu, kontakty a zákazníkov na dosah ruky. Projekt môže začať ako veľká ryba v malom rybníku a po vychytaní počiatočných múch, môže vďaka globálnemu trhu rýchlo expandovať do celého sveta. Napriek tomu firmy, ktorým sa to podarilo, vieme spočítať na prstoch jednej ruky. Máme pre startupy nedostatočné podhubie? Uskromníme sa s malými lokálnymi úspechmi? Čo je za tým?

Diskusiu povedie:

Viliam Vajda

Nadchádzajúce udalosti

Jar 2018

Night of Chances Technology Bratislava

Bratislava

Jar 2018

Night of Chances Engineering Bratislava

Bratislava

18.4. 2018

Night of Chances Technology Praha

ČVUT, Praha