Workshopy – Night of Chances — BizTech

Workshopy

45 minút, počas ktorých si môžeš overiť svoje vedomosti riešením reálnych zadaní z praxe firiem a získať cenné rady od skúsených expertov.

Hlavné kolo prihlasovania na workshopy je už uzavreté. Pokiaľ máš silný záujem o účasť na niektorom z workshopov, pošli CV na: blanka.nohynkova@nexteria.sk

XL workshopy, trvajú 90min, POZOR: začiatok o 16.00

Enterprise Wireless Guest Services

Lubos Zelinsky (AT&T Principal Architect)

This workshop/presentation will focus on wireless guest services deployment leveraging Unified Wireless Network infrastructure and guest portals available on Cisco Identity Services Engine (ISE). This workshop will present available options for deploying wireless guest services in the enterprise environment as well as most common use case scenario including configuration example. Part of the session will provide space for open discussion about new trends and direction in the area of corporate wireless networking under IEEE 802.11 standards.

Workshopy, trvajú 50min, zač. 20.00 – 22.00

Ako autá spájajú ľudí

Ing. Tomáš Brotka

Viete si predstaviť svet, kde máte auto na dosah ruky tak, ako mobilný telefón?

ŠKODA AUTO minulý rok predstavila nový projekt s názvom SKODA Connect, ktorý vám umožní mať vaše auto dostupné kedykoľvek cez bežný smartphone. Už si teda nemusíte robiť starosti s tým, kde ste zaparkovali, či ste nezabudli zamknúť alebo vypnúť svetlá.

A čo je najlepšie? Už čoskoro príde mnoho ďalších funkcií.

Pridajte sa k tímu SKODA Connect na workshope s názvom ""Ako autá spájajú ľudí"" a spýtajte sa na čokoľvek, čo vás zaujíma ohľadom konektivity v autách.

Pripojte sa! Tešíme sa na vás.

Využití HPC clusterů pro technické výpočty a rendering ve Škoda Auto. (HPC = High Performance Computing)

Ing. Jaroslav Červinka

Výpočty a rendering (generování fotorealistických obrázků a prezentací) v HPC řadíme mezi virtuální metody, tj. získání výsledků bez stavby prototypu a jeho následného (ne-)destruktivního měření/snímání, což je drahé a zdlouhavé.
Při současné velké variabilitě modelových řad a trhů je výhodné používat virtuální metody pro rychlé ověření parametrů/fotorealistické zobrazení konkrétního modelu.
Rovněž při rozhodování mezi více variantami (např. z designu) je výsledek virtuální metody zásadní.
Aktuálním příkladem jsou CO2 emise, kde působí efekt odporu vzduchu vyjádřený koeficientem odporu, který je výsledkem výpočtu externí aerodynamiky.
Společnou platformou pro výpočty i rendering jsou clustery s Intel procesory, sítí Infiniband a vlastní SW nadstavba pro optimální řízení úloh. Dnes největší prostředí v ČR.
Toto prostředí se permanentně rozvíjí podle požadavků technického vývoje a je otevřené pro řešení zcela nových úloh.

Project Management v globálnej spoločnosti

Dusan Borsovsky, Miroslava Janova, Maria Babikova

Pozície v projektovom riadení v technologických a telekomunikačných firmách sa tradične zaraďujú medzi najlepšie platené zamestania. Zistíte, aké zručnosti okrem technických vedomostí sú potrebné na úspešné riadenie IT projektov.
Práca vo firme s celosvetovým obchodným charakterom so sebou prináša celý rad zaujímavých výziev a príležitostí a robí projektové riadenie ešte zaujímavejším.

Cieľom workshopu bude predstaviť to, ako vyzerá práca v rámci globálneho portfólia projetov, aké zručnosti sú nevyhnutné a aká skúsenosť potrebná pre uplatnenie sa na pozícii projektového manažéra. Na workshope sa bude možné dozvedieť aj o tom, ako získať kvalifikáciu v projektovom riadení.
a aká skúsenosť je vhodná pre prípravu na takúto kariéru.

Každý IT-čkár raz skončí v projekte

Jaroslav Nepšinský, Juraj Sabol

Cieľom workshopu je ukázať aj inú stránku IT života než napr. analýza, programovanie a testovanie. Značná časť IT života sa totiž odohráva v projektoch; niektoré sú úspešné, mnohé majú problémy a veľa je takých, ktoré sa nedokončia.

Na workshope budeme na 3 príkladoch z reálneho života spoločne hľadať úzke miesta, ktoré sa v daných projektoch vyskytli a riešenia na ich odstránenie.
Na záver workshopu budú účastníci oboznámení, ako sa prezentované projekty realizovali v skutočnosti.
Pre najaktívnejšieho uchádzača je pripravená vecná cena, samozrejme z oblasti IT.

“How to app” alebo Ako spolu robíme appku?

Michal Vanický

Kto každý sa podieľa na takom vývoji appky? Keď jeden vie niečo a ten druhý vie zase niečo iné a všetci pracujú spoločne, občas z toho vzniknú veľké veci. Miško Vanický Vás zoznámi s jednou appkou, a akú rolu v tom zohráte vy?

Lektor: Michal Vanický je šikovný Solution Designer v Telekom IT, T-Systems Slovakia. Že netušíte, čo taký Solution Designer robí? Dozviete sa.