Panelové Diskusie – Night of Chances — Technology

Panelové diskusie

Kto ti objasní situáciu lepšie ako lídri v danej oblasti? Vypočuj si rôzne pohľady na neľahké témy a zisti ako premýšľajú vedúce osobnosti firiem.

4 témy, 4 rečníci

4 témy

4 rečníci

Hlavná panelová diskusia, začiatok 18.00

Ako môže IT zlepšiť spoločnosť?

Existuje obrovské množstvo aplikácií a služieb, ktoré nám už dnes zlepšujú život. Príkladom môže byť Facebook, ktorý v prípade teroristického útoku alebo živelnej katastrofy prostredníctvom služby safety-check, upozorňuje ľudí v okolí a ich blízkych o nebezpečenstve dokonca skôr než policajné zložky, hasiči či médiá. Aké všetky služby nám v budúcnosti zmenia život k lepšiemu?

Ako môžu dáta z komerčných firiem zlepšiť fungovanie služieb z verejného sektora? Uber napríklad nedávno ohlásil, že poskytne dáta o svojich jazdách urbanistom a mestským plánovačom. Vďaka nim budú vedieť lepšie plánovať infraštruktúru a urbánny rozvoj. Majú firmy záujem poskytovať svoje dáta vo všeobecný prospech? A majú zodpovednosť voči spoločnosti to robiť? Ako to prakticky urobiť, aké sú rozhrania a technológie, ktoré to umožňujú zaviesť do praxe?

Diskusiu povedie:

Eva Vozárová

Aliancia Fair-play

Ďalší rečníci:

Juraj Malcho

CTO ESET

Vladimír Matouš

CIO Tatra banka

Peter Škodný

CEO Accenture

Michal Štencl

CEO Sygic

Sprievodné panelové diskusie

Hranice reality alebo... môj hologram je out of office.

Hoci sa virtuálna a rozšírená realita aktuálne spomína najmä v kontexte herného a zábavného priemyslu, predpovedá sa jej omnoho väčší potenciál a širší záber. Goldman Sachs predpovedá, že v priebehu najbližších 10 rokov tento trh narastie na 80 miliárd dolárov ročne s aplikáciami v priemysle, zdravotníctve, armáde a vzdelávaní. Tak ako internet úplne zmenil našu komunikáciu, ďalšou veľkou zmenou bude masívny nástup technológií VR a AR. Ak sa k tomu pridá stále sa zlepšujúca úroveň umelej inteligencie, môže sa nám stať, že nerozoznáme, či spolupracujeme so živým kolegom alebo s virtuálnym asistentom.

Diskusiu povedie:

Juraj Kubica

Ďalší rečníci:

Ivan Daško

Tomáš Brngal

Martin Jaššo

Internet of Things (EN)

Experts predict that by 2020 there will be 20-50 billion devices connected to the internet. At the moment, a lot of different devices are labelled as IoT: dog fitness trackers, umbrellas tweeting when raining, fridge that livestreams its contents, smart wine bottles, cat bowls, smart trashcans, kettles… Which IoT ideas are just a marketing hype and which have a real potential to change our lives? How much of a threat are these smart devices in our homes? Will they change the future of internet security?

Diskusiu povedie:

Michal Kardoš

Ďalší rečníci:

Pierluigi Fasano

Head Enterprise Architect Reinsurance at Swiss Re, Swiss Re

Gabriel Galgoci

Director Client Network Operations Management & Slovakia Country General Manager, AT&T

Nicola Beste

Senior Director Projects & Programs, Adidas Group

Nie je IT ako IT.

IT-čkárov je chronický nedostatok. Nie všetky oblasti IT sú však rovnako zaujímavé, výnosné a perspektívne. V diskusii sa pobavíme o tom, čo sú horúce trendy v odvetví, ako sa už počas štúdia profilovať tak, aby sme nezaspali na vavrínoch, kde sa oplatí chopiť príležitosti a kde si ju naopak musíme sami vytvoriť.

Diskusiu povedie:

Peter Komorník

CEO, Sli.do

Ďalší rečníci:

Michal Kopanič

CEE banking technology leader at PWC

Matej Ftáčnik

XCO, VacuumLabs

Martin Hrnko

CEO, QBSW

Márius Maslo

CEO, Adastra Slovakia

Bude niekedy sexy robiť pre štátnu správu?

Nedocenená, nedostatočne zaplatená práca v skostnatenom systéme, ktorý má zortvačnosť zaoceánskeho parníka. Taká je stereotypná predstava o práci ITčkára v štátnej správe. Aká je naozaj súčasná realita? A čo potrebujeme na to, aby mohli pozície v štátnej správe niekedy skutočne konkurovať komerčnej sfére?

Diskusiu povedie:

Ján Hargaš

Slovensko.digital

Ďalší rečníci:

Štefan Kišš

Inštitút pre finančnú politiku