Workshopy – Night of Chances — Technology

Workshopy

45 minút, počas ktorých si môžeš overiť svoje vedomosti riešením reálnych zadaní z praxe firiem a získať cenné rady od skúsených expertov.

Hlavné kolo prihlasovania na workshopy je už uzavreté. Pokiaľ máš silný záujem o účasť na niektorom z workshopov, pošli CV na: blanka.nohynkova@nexteria.sk

XL workshopy, trvajú 90min, POZOR: začiatok o 16.00

INVEST- Umenie agilnej špecifikácie

Ľubomír Činčura, Marcel Sýkora

Prihlás sa na náš projekt a dozvieš sa viac o tom, akou veľkou výzvou je vytvoriť kompletnú špecifikáciu aj úplne jednoduchého systému. Zamyslíme sa a spoločne si vyskúšame, aké prostriedky nám môžu pomôcť prekonať prekážky a odstrániť bariéru medzi vývojovým tímom a klientom. Ukážeme si, ako nám agilný vývoj pomáha prinášať klientovi to, čo skutočne potrebuje.
 
Lektor: Ľubomír Činčura, Program&Project Management Associate Manager /Marcel Sýkora, Technology Architecture Delivery Associate Manager

Introduction to full-stack deployment

Sebastian Osthoff

The objective is to build a backend application that accesses real adidas data and is deployed as a Docker container into the AWS cloud. We then connect to this application with a small mobile app.
 
Lector is a Senior Solution Architect.

Cloud Technologies

Mircea Augustin Galut

This is your chance to learn about new trends in cloud computing and practice together with our AT&T experts. Get hands-on experience on a working environment that is currently being deployed on sites all over the world.
 
Lector: Currently Team Lead of the EMEA AIC team (AT&T Integrated Cloud), internal trainer for Linux and Solaris. Mircea is working with these technologies for over 20 years.

Medzibankový komunikačný system

Martin Kováč, Štefan Breja

Bankový system je zložený z veľkého množstva systémov a rozdielnych druhov informácií. Ako pristupovať k efektívnej výmene informácií medzi bankovými systémami si ukážeme na konkrétnom príklade svetovej európskej banky. Učastníci kurzu si budu môct priamo vyskúšať implementáciu zjednodušeného modelu bankového systému. Systém bude vytvorený pomocou Java technologií a ukážeme si aj test automatizáciu tohto systému pomocou selenium WebDriver.
 
Lektori: Martin je softvérový vývojár, ktorý momentálne pracuje v bankovom sektore pre spoločnost CAPCO, aby spoznal spôsob vývoja na obrovských projektoch. Vo voľnom čase pracuje na niekoľkých osobných projektoch a nadšene sleduje nové vývojové trendy. Štefan Breja: Štefan je Automation Engineer zodpovedný za automatizačnú infraštruktúru a jej začlenenie do CI. Štefan ma široký záber technickych a soft skills ktoré získal počas jeho pôsobenia ako konzultant, automation QA architect a team leader v Capco, ako aj mimo neho. Je skuseýy tvorca automatizačných UI a performance skriptov v rôznych jazykoch, ako napr. Java, Typescript, Python.

Moderné C++

Peter Koscelánsky

C++ je tu už vyše tridsať rokov. Ako každý iný úspešný programovací jazyk, aj C++ prešlo od svojho vzniku vývojom. Konštrukcie a zásady, ktoré platili pred rokmi sú teraz zastarané, ba až nebezpečné. V prezentácií sa pozrieme na minulosť, súčasnosť aj budúcnosť jazyka C++. Zameriame sa hlavne na novinky pridané do jazyka s príchodom C++11 a C++14. Tie prinášajú hlavne zjednodušenie a sprehľadnenie zdrojového kódu. A to všetko, bez výkonnostnej penalizácie. Navyše občas nám aj zadarmo pridajú na rýchlosti programu. V tomto roku sa pripravuje nová revízia štandardu C++17. Neopomenieme preto ani zlepšenia, ktoré prináša.
 

Big data v biznise s čokoládou

Miroslav Jedinák

Zber dát a informácií z externého prostredia je kľúčom k úspechu už snáď v každom priemyselnom odvetví. Nie je tomu inak ani v biznise s čokoládou a sušienkami. Ak ťa zaujíma práca v oblasti "business inteligence and analytics", toto je ideálna šanca na vstup do sveta veľkých dát a veľkých riešení. Na workshope sa pokúsime zistiť tvoju predstavu:

- ako sa vysporiadať s enormnými množstvami dát pochádzajúcich z mnohých zdrojov po celom svete
- aké dáta sú naozaj potrebné pre úspech jednej z najväčších potravinárskych spoločností sveta
- ako ich zbierať, kde ich ukladať a ako ich spracovávať do zmysluplných výstupov
 
Lektor: Miroslav je skúsený špecialista v oblasti business intelligence - data modelingu a data warehouse managementu.

Kick off & debug webového projektu / phpstorm

Ľudovít Ubreži, Lukáš Blaho

Náš workshop vás prevedie celým cyklom od založenia projektu po jeho spustenie.
Postupne si ukážeme, ako si pripraviť vývojové prostredie na prácu (docker), nainštalovať vybraný framework a prepojiť ho s vývojovým nástrohom (phpStorm).
Predstavíme si tiež tipy a triky, ako čo najrýchlejšie písať kód v PhpStorme a ako nestrácať čas pri debugovaní.
Tags: #docker #phpStormIDE #debuging
 
Lektori:
Ľudo je absolventom FIIT STU v Bratislave, kde študoval počítačové a komunikačné systémy a siete. V Sygicu pracuje ako PHP Developer od roku 2015, predtým sa 4 roky venoval web developmentu.

Lukáš sa PHP developmentu venuje už 5 rokov, z toho 3. rok v Sygicu. Vyštudoval umelú inteligenciu na FMFI UK v Bratislave a sedenie za PC vo voľnom čase kompenzuje športom.

Podielové fondy v jednotkách a nulách

Ing. Lenka Medvecká, Ing. Norbert Godály

Nastolíme krízovú biznis situáciu, kde úlohou IT analytika a programátora je poskytnúť také riešenie, ktoré by dlhodobo eliminovalo krízový stav.
 
Lektor:
IT produktový garant - profesionál V TB Group pracuje 18 rokov. V oblasti podielových fondov začínal v TB ako predajca, následne ako IT tester, Vedúci oddelenia Backoffice TAM, Produktový manažér TAM, až na aktuálnu pozíciu IT produktového garanta. Lenka V Tatra banke pôsobí už 14 rokov. Z IT analytika sa vypracovala na Vedúcu odd. dizajnu a implementácie CBS. Na tejto pozícii je už 5 rokov.

Workshopy, trvajú 50min, zač. 20.00 – 22.00

BIG DATA: Úvod do Hadoop ekosystému

Michal Kubica, Consultant Adastra Slovakia

Workshop bude zameraný na predstavenie konceptu BigData a technológie Hadoop. Vysvetlíme si, prečo nás veľké dáta obklopujú, prečo je dôležité ich spracovávať a aké technológie na ich efektívne spracovávanie potrebujeme. Takisto si povieme niečo viac o jednotlivých častiach Hadoop ekosystému ako sú YARN, MapReduce, Hive atď.

Projektové riadenie v globálnej technologickej spoločnosti v praxi

Peter Hlohinec

Pozície v projektovom riadení v technologických a telekomunikačných firmách sa tradične zaraďujú medzi najlepšie platené zamestania. Zistíte, aké zručnosti okrem technických vedomostí sú potrebné na úspešné riadenie IT projektov.
Práca vo firme s celosvetovým obchodným charakterom so sebou prináša
celý rad zaujímavých výziev a príležitostí a robí projektové riadenie ešte zaujímavejším. Cieľom workshopu bude predstavit to, ako vyzerá práca v rámci globálneho portfólia projetov, aké zručnosti sú nevyhnutné a aká skúsenosť potrebná pre uplatnenie.
 
Lektor: Peter Hlohinec pracuje v AT&T od roku 2010 a venuje sa projektovemu riadeniu. Vo firme ma na starosti globalne projekty a team projektovych manazerov. Peter je drzitelom certifikacie PMP, je clenom slovenskej kapitoly PMI a vo firme vedie kurzy venovane projektovemu riadeniu.

Budeme v budúcnosti komunikovať s chatbotmi?

Vladimír Hudec, Ivan Patáčik

Workshop bude zameraný na alternatívne spôsoby komunikácie (bez ľudí). Dôraz na komunikačné možnosti botov, možnosť využitia v prostredí banky. Spoločne vytvoríme model pre využitie umelej inteligencie v interakcii s (bankovým) klientom. Pre inšpiráciu nemusíme chodiť ďaleko: Conversation with Kai a BankBot.
 
Lektori: Vladimír Hudec, Lead Mobile Developer (Android), niekoľko rokov odborných skúseností s Android aplikáciami a aplikáciami bánk
Ivan Patáčik, Senior Mobile Developer (iOS), niekoľko rokov skúseností v oblasti vývoja operačného systému iOS, so znalosťou backend a integráciami systémov.

Performance alebo keď to "ide pomaly"

Marek Linka, Ondrej Kollár

Konečne máte software implementovaný podľa špecifikácie, dodáte ho klientovi na testovanie a o pár dní vám príde vyjadrenie typu "Je to super, ale ide to pomaly". Ak ste sa s tým doteraz nestretli, je to len otázka času.
Schopnosť objaviť a analyzovať performance bottlenecky patrí do toolboxu každého dobrého software inžiniera.
Na workshope si ukážeme:
- príhody z praxe
- postupy, nástroje a ich použitie
- prečo je znalosť "železa" stále relevantná aj v čase jazykov typu C# a Java.
 
Lektori: Marek je.NET špecialista, prevažne vo finančnom sektore. Špeciality: .NET Foundation contributor; Agent Mulder maintainer.
Ondrej je .NET developer s viac ako 10 ročnou praxou, Microsoft Certified Professional.

Vybuduj si svoju prvú Android Appku

Tibor Novosad, Matej Chomo

Workshop ťa prevedie procesom budovania svojej prvej aplikácie pre najrozšírenejšiu mobilnú platformu. Prakticky si vyskúšaš základné princípy a metódy potrebné k vývoju aplikácie, ktorá využíva hlbšie možnosti Android frameworku. Naučíš sa na čo slúžia Aktivity, Servisy, Intenty, Broadcast Receivery a vyskúšaš si ich použitie. Správanie aplikácie si môžeš počas celého workshopu testovať na priloženom mobilnom zariadení. Na workshope si vystačíš so základnou znalosťou programovania aj bez predchádzajúcej skúsenosti so systémom Android.

Ochutnajte jablkový vývoj!

Anton Petráš, Daniel Adam, Martin Habovštiak

Príď sa pozrieť na to, ako sa vyvíjajú client-server aplikácie na Mac OS! Skúsime si nejakú nakódiť. Môžeš na ňu beztrestne útočiť alebo, ak máš Macbook, môžeš sa pridať k vývoju.

Úvod do softvérového testovania

Tomáš Hrázsky

Prevedieme ťa životným cyklom vývoja z pohľadu testera. Agilný tester je členom vývojového tímu a pracuje s tímom na zlepšovaní aplikácie hneď od začiatku. Agilní testeri nezbiehajú iba testovacie skripty, identifikujú chyby a hlásia ich. Sú to technicky zdatní testeri so silnými komunikačnými zručnosťami a systematickým a kreatívnym prístupom. Všetky tieto zručnosti využijú na viac než len testovanie. Rola testera je o zručnostiach a osobnosti. Iniciujú komunikáciu a koordináciu v agilných tímoch. Interagujú s programátormi, klientami a ďalšími zainteresovanými osobami.

Každý IT-čkár raz skončí v projekte

Jaroslav Nepšinský, Juraj Sabol

Cieľom workshopu je ukázať aj inú stránku IT života než napr. analýza, programovanie a testovanie. Značná časť IT života sa totiž odohráva v projektoch; niektoré sú úspešné, mnohé majú problémy a veľa je takých, ktoré sa nedokončia.
Na workshope budeme na 3 príkladoch z reálneho života spoločne hľadať úzke miesta, ktoré sa v daných projektoch vyskytli a riešenia na ich odstránenie.
Na záver workshopu budú účastníci oboznámení, ako sa prezentované projekty realizovali v skutočnosti.
Pre najaktívnejšieho uchádzača je pripravená vecná cena, samozrejme z oblasti IT.
 
Lektor: Jaroslav Nepšinský úspešne realizoval projekty na pozícii PM z oblastí: Implementácia Centrály pre Inteligentné meracie systémy s integráciou na SAP, Implementácia systémov – BI, ECM, Webcentrum, Upgrade GIS, Transition and Transformation: Nearshore Transition pre DTAG (DE -> SK), Delivery Order Management systému pre T-Systems Netherland a Friesland Campina, Transition and transformation of Dynamic Computing Services @DTAG (CZ, AT, NL, UK), Krízový manažment, Nastavenie prevádzky „follow the sun“ pre Shell/SAP (Malajzia, SK, DE), Konsolidácia a nastavenie prevádzky pre Linde (DE, SK)

“Naroutuj” si svoju cestu do Nokie

Hana Severinová, Michal Tibenský

Nokia developer dennodenne prekonáva rôzne prekážky. Náš workshop ti ukáže, aké je to pracovať v Nokii na vývoji najnovších sieťových
technológií. Príď a skús vyriešiť zopár úloh ako skutočný Nokia kódič!
 
Lektori:
Hana je IP Network tester, 4 roky skúseností vo vývoji a teste IP smerovačov.
Michal je Senior IP Network tester, 8 rokov skúseností vo vývoji a teste. Pracoval a pracuje na vývoji mobilnych core (2G,3G,LTE) a IP sieťových technológií.

Internet of Things – očami zákazníka

Martin Luknič

Chcete sa pozrieť na svet IoT a získať skúsenosť s tým, ako ho vidia zákazníci? Spolu naskočíme na vlnu IoT a na workshope nasimulujeme to, s čím sa my stretávame u zákazníkov.
 
Lektor: Martin je plikovaný informatik telom aj dušou, ex programátor, ktorý si prešiel za svoju kariéru cez rôzne IT pozície. Skúsenosti naberal vo vlastnej firme, ale nevychal ani nadnárodné spoločnosti s veľkými projektmi. Aktuálne sa venuje rozvoju IoT v spoločnosti Orange Slovensko hlavne po technickej stránke.

Home Gateway & Home LAN – domáca sieť pre čoraz náročnejšieho zákazníka

Juraj Čenteš

Domáca sieť zákazníka už nie je len o pripojení domáceho desktopu k Internetu. Je to už o kvalitnom pripojení pomocou WiFi rýchlosťami aspoň 100Mbps v akejkoľvek miestnosti, o doručení linearnej a aj nelinearnej TV cez kábel, ale aj cez WiFi/coax/elektrickú sieť, o domácom diskovom poli. A to všetko musí spoľahlivo fungovať pre IPv4, ale dnes už hlavne pre IPv6. Taktiež domáca sieť sa pripája nie len cez DSL, ale aj pomocou FTTH alebo najnovšie aj cez fixed LTE. Cieľom diskusie bude nájsť praktické a inovatívne riešenia pre zákazníka v oblasti domácej siete.
 
Lektori: Juraj vyštudoval FEI STU, promoval v odbore automatizované systémy riadenia a manažment a marketing. V Spoločnosti Orange Slovensko pracuje 20 rokov, momentálne na pozícii Manažér tímu pre IP a fixné prístupové siete. Vo svojej pracovnej kariere sa venuje stratégii, marketingu a dizajnu v oblasti prístupových a backbonových sieťach, dátovým centrám a bezpečnosti a riešeniam pre business zákazníkov. Vyhľadáva technické a technologické novinky a trendy v spomenutých oblastiach.

Java streamy a lambda výrazy v praxi

Tomáš Lauro

Ako písať kratší a lepšie čitateľný kód použitím streamov v Java 8?
Naozaj sú lambda výrazy v Java 8 write-only?
Kedy má zmysel použiť method references?
Za pomoci niekoľkých príkladov použitia Java 8 z praxe nájdeme odpovede na položené otázky a taktiež si nájdeme čas na zodpovedanie prípadných ďalších otázok a nejasností.
 
Lektor: Tomáš je absolvent FIIT. Začínal ako .NET developer desktopových aplikácií a následne sa, cez vývoj pre platformu Android, prepracoval k programovaniu webových backendov. Pri návrhu a implementácii backendov postavených na Spring frameworku zostal dodnes, aktuálne na pozícii Java team leader.

Čo vám na hodinách programovania nepovedia

Miro Pomšár

"Prednášku si rozdelíme na dve časti. V prvej sa zameráme na úvod do praktického programovania. Ukážeme si, ktoré nástroje sa používajú (takmer) všade, ako ich správne použiť a prečo.
V druhej časti sa budeme venovať základným triedam a programátorským technikám, ktoré využijete pri tvorbe každej aplikácie, ktorú budete chcieť spraviť.
A ako bonus: dôvody využitia jednotlivých nástrojov a techník, ich výhody aj nevýhody, si demonštratívne ukážeme priamo na príkladoch skutočných aplikácií.
 
Lektor: Miro je vedúcim softvérového vývoja v Resco. Ešte počas štúdia na MatFyz UK v Bratislave v roku 2001 začal pracovať pre Resco a podieľal sa na vývoji viacerých shareware aplikácií pre PalmOS a PocketPC. Postupne sa dostal aj k vývoju Enterprise komponentov pre .NET Compact Framework až do roku 2009, kedy navrhol a začal vyvíjať Resco Mobile CRM (momentálne najvyužívanejšie mobilné riešenia pre Microsoft Dynamics CRM a iné CRM).

Škálovanie aplikácie z Tvojej lokálnej mašiny do vysoko dostupného cloudu

Štefan Chromik

Uvažuješ, ako sa Tvoja aplikácia bude správať pri stovkách, tisícoch či sto-tisícoch aktívnych používateľoch? Na čo treba myslieť skôr, ako dáš aplikáciu online? Aké sú kroky, aby si postupne zvyšoval priepustnosť a postavil vysoko dostupnú, bezpečnú a škálovateľnú aplikáciu v cloude pre potreby nielen single page web aplikácií, ale aj hrubých klientov na populárnych platformách?
 
Lektor: Cloud Solutions Specialist v Slido Prvotné sny boli chlapčenský sterotyp, chcel byť smetiarom alebo pilotom. Neskôr odbočil zo svojej cesty a stal sa systémovým administrátorom. Števo pozná ten pocit zobudiť sa uprostred noci na telefón upozorňujúci na nefunkčný systém či server. Stihol sa hrať aj na projektového manažéra či team leadra nemalej veselej skupiny programátorov. Neskôr presedlal na cloudové riešenia, so špecializáciou na Amazon Web Services. V oblakoch sedí dodnes a v Slido je zodpovedný aj za architektúru infraštruktúry v cloude. Aktuálne sa snaží sústrediť na problematiku procesnej bezpečnosti a ochrany dát (nie len osobných) pred neautorizovaným prístupom. Nepohrdne však ani témami ako HR v IT alebo legislatíva, normy a regulácie vo svete IT. Stále verí, že raz bude pilotom :)

Ako na Commerce Relevancy

Matúš Kádia, Miroslav Vladár

Chcel si kúpiť, ale vzdal si to? ...alebo si kúpil, aj čo si nechcel?
Aj takýmito otázkami sa zaoberá „Commerce Relevancy“. Ako dokážeme zákazníkovi cez naše predajné kanály ponúkať správny obsah, v správnom čase a na správnom mieste? Webové analytiky nám už na analýzu nestačia. Ukážeme si, ako sledovať správanie našich zákazníkov ešte podrobnejšie a ako vďaka big datovým technológiám a machine learningu môžu naše aplikácie na ich správanie reagovať v reálnom čase.
 
Lektori:
Matúš pracuje v Softec-u ako projektový manažér a vizionár v telco oblasti. So svojím teamom pomáha telco operátorom s predajom ich služieb a zároveň hľadá inovatívne riešenia pre tento najrýchlejšie sa rozvíjajúci trh. Popri práci rád cestuje a spoznáva ľudí v rôznych krajinách sveta. Doma ho naopak môžete stretnúť na festivaloch, alebo na tréningu florbalu.

Miro v súčasnosti vedie centrum frontendových technológií v Softecu. Okrem moderných technológií sa venuje oblasti customer experience, digital a online predaju a marketingu. Voľný čas trávi s rodinou a priateľmi, rád cestuje a keď je to možné, užíva si adrenalínovú jazdu na zjazdovom bicykli.

Real-time analýza dát

Tomáš Majer

Oboznámime ťa s technológiami, ktoré v Staffino využívame, úskalia analýzy dát a projekcie výsledkov. Workshop ťa prevedie problematikou spracovania získanej spätnej väzby v reálnom čase. Ukážeme si ako sa denne spracovávajú tisícky hodnotení a spolu si vyskúšame, ako tieto dáta vyhodnocovať v reálnom čase a efektívne ich zobraziť užívateľovi.

Lektor: Tomáš - Staffino CTO, absolvent FIIT. Venuje sa web developmentu viac ako 10 rokov. Väčšinu času pracoval v tíme, kde bolo jeho úlohou viesť programátorov ako team leader, navrhovanie architektúry pre nové projekty, najímanie nových programátorov a rovnako pomoc oddeleniam ako sales a marketing pri odhadoch a spracovávaní nových výziev. Jeho záľubou je návrh a optimalizácia aplikácií pre chod pod veľkou záťažou, skúšanie nových technológií a posúvanie limitov.

Sémantické vyhľadávanie: Ako vyhľadávať podľa zmyslu a nie kľúčových slov?

Andrej Zelman

V tomto workshope vysvetlíme, ako sa extrahujú relevantné informácie z neštrukturovaného textu použitím niektorých techník z oblasti spracovania prirodzeného jazyka. Budeme hovoriť o zmluvách, kybernetike, taxonómii a ukážeme ako sa aplikuje pri analýze.
 
Lektor: Andrej je bsolvent FIIT, má mnohoročné skúsenosti ako Java developer z HP a SwissRe, aktuálne pracuje ako projektový manager a softvérový architect v oblasti dátovej analýzy.

Applying micro-services architecture in large scale scrum develompent

Matthias Yazawa

Many big enterprises face a similar issue nowadays: Core business applications, built over a decade ago, are reaching the end of their life-cycle and need to be replaced.

These applications have grown significantly in size and complexity due to changes in the business environment. The original Object Oriented and Service Oriented Architecture has often been violated over time in order to meet tight delivery deadlines.
The result is a highly-coupled and complex monolithic application which is difficult to maintain.

In this talk I will share our experience at Swiss Re in replacing such a monolithic application on the basis of micro-services architecture. The talk will cover technical topics such as Data Driven Design principles, decoupling using message queues, reactive design patterns and failure resilience.
Soft factors play an equally important role in application development, so collaboration topics such as scaling scrum using the Spotify approach and applying DevOps principles will also be covered.
 
Lector: Matthias holds an MSc in Electrical Engineering and IT from the Federal Institute of Technology (ETH) Zurich and an MAS in Business Administration from the university of applied sciences of Zurich (ZHAW). In his 11 years at Swiss Re he was working in different roles as Java, .Net and Python developer, was key in introducing Scrum to the company and gained broad experience in leading global enterprise development projects.

Klasifikácia informácií s Tensor flow

Miroslav Semerad

Popularita a dostupnosť AI technológií v súčasnosti narastá závratným tempom. Môže za to hlavne výkonný cenovo dostupný hardware a aj nedávne úspechy ako sú AlphaGo či autonómne autá. Umelá inteligencia je vychádzajúcou hviezdou v oblasti Informačných technológií a pre študentov by mohol byť zaujímavý jej obrovský potenciál.

Na tomto workshope uvediem študentov do základov AI prostredníctvom relatívne jednoduchého problému rozpoznávania ručne písaných číslic. S použitím voľne dostupného datasetu MNIST si najprv vytvoríme základný lineárny model, ktorý neskôr rozšírime na viacvrstvovú konvolučnú neurónovú sieť. Taktiež si ukážeme ako sa dá takýto model zakomponovať do praktickej webovej či mobilnej aplikácie.
Budeme na to používať programovací jazyk Python a modernú machine learning knižnicu TensorFlow od Google. Knižnica TensorFlow bola pôvodne vyvíjaná vedcami v Google Brain Teame a v súčasnosti je už dostupná pre každého ako Open Source. Jej flexibilná architektúra umožňuje nasadenie umelej inteligencie na CPU aj GPU vo výpočtových serveroch, klasických PC či v mobilných zariadeniach.
Z workshopu by si každý študent mal odniesť hlavne praktické informácie o tom ako vybudovať klasifikátor postavený na konvolučných neurónových sieťach.
 
Lektor:
Miroslav je Analytics Engineer v globálnom tíme Digital and Smart Analytics Swiss Re. Svoju kariéru začal ako Backend developer a pracoval najmä na ticketovaní, content managemente a systémoch record management. Po niekoľkých rokoch ho začala zaujímať rýchlo sa rozvíjajúca oblasť Data Science a rozhodol sa zamerať sa na ňu. Vďaka Swiss Re dostal možnosť pracovať na zaujímavých projektoch z tejto oblasti a učiť sa od expertov vo firme a uplatňovať vlastné zručnosti pri budovaní aplikácií zameraných na "productive analytics".

Android vývoj: Kotlin playground

Juraj Palaščák

Na našom workshope si povieme, prečo by ste mali začať používať Kotlin už dnes. Predstavíme výhody jeho použitia v oproti Jave, porovnáme si jednoduchú apku napísanú v oboch jazykoch a ukážeme si, v čom je písanie v Kotline jednoduchšie.
 
Lektor:
Juraj pracuje v Sygicu ako Android developer od roku 2015, v predchádzajúcom období pôsobil v oblasti Big Data. Je absolventom FEI TUKE. Okrem developmentu sa zaujíma o grafiku a dizajn.

Aké tažké je napadnúť mobilný telefón?

Martin Kedro

Súčasťou workshopu bude ukážka správy mobilných zariadení, kontrola zariadenia na diaľku, doručenie konfigurácii na zariadenie, bezpečnosť zariadenia, vytvorenie bezpečného zariadenia, ukážka sieťových útokov na zariadenie, odstránenie infikovaných zariadení, garantovanie bezpečných zariadení.
 
Lektor: Martin je konzultant zákazníckych riešení (Úsek ICT biznis riešení).

Unicorn_DevOps a automatizovaný deployment

Marian Bartl

Aká je cesta aplikácie po tom ako opustí vývojarské IDE developera?
Čo sa musí stať medzi lokálnou verziou aplikácie na desktope a produkčnou verziou bežiacou na servery dostupnou pre tisíce
uživateľov LIVE?
Ako spojit aktuálny trend agilného vývoja s agilným prístupu prevádzky informačných systémov?
Ukážeme Vám aktuálne trendy v daných oblastiach, ktorými sa poberá IT vo všetkých väčších spoločnostiach.
 
Lektor: Marian Bartl pôsobí v spoločnosti Unicorn od januára 2012. Svoju kariéru začas ako operation architekt v Komerčnej banke, kde pracoval hlavne na projektoch zameraných na konsolidáciu datových centier. Neskôr prešiel na pozíciu IT service koordinátor (projektový manažér) v Komerčnej banke pre projekt DMS. Aktuálne zastáva pozíciu riaditeľa divízie v spoločnosti Unicorn.

Testovanie Python kódu

Peter Slovák

Úvod do testov vo všeobecnosti, motivácia za písaním testov, úrovne testovania (unit testy, integračné testy..). Frameworky a nástroje, ktoré uľahčujú testovanie, generovanie výstupov z testov (code coverage) a začlenenie testov do každodenných releasov softwaru
 
Lektor:
Peťo riadi vo WebSupport tím developerov, s ktorými vyvíjajú naše interné softvéry pre správu našich webhostingových služieb. Vo WebSupport začínal na pozícií administrátora v tíme Support, kde sa po 4 rokoch prepracoval na súčasnú pozíciu. Linkedin:https://www.linkedin.com/in/peter-slovák-74796a97/

"Ako na UX v korporátnom svete"